BADANIe eeg biofeedback józefosław

Alkoholizm – problem, o którym się nie mówi

Uzależnienie od alkoholu w naszym kraju jest dość często obserwowane nawet w tzw. porządnych rodzinach. Bardzo wiele osób męczy się z powodu tego, że ich bliscy regularnie piją i są nietrzeźwi przez czytaj więcej »

Pozycjonowanie KRAKóW

Profesjonalne tworzenie aplikacji

Wiele firm decyduje się na własną oryginalną reklamę dla stałych klientów. Często nie chcemy aby była to zwykła reklama która wcale tak naprawdę nie zadowoliła by nikogo, a co gorsza w ogóle nie była czytaj więcej »

tworzenie stron www

Profesjonalne tworzenie stron

Mnóstwo osób dzisiaj zastanawia się nad tym jak wypromować własną firmę. Często bywa tak, że promocja takiej firmy to głównie strona internetowa, którą możemy przygotować należycie starannie i właści czytaj więcej »

Antyki Kraków

Powrót do przeszłości

Postęp cywilizacyjny pędzi jak szalony, technologia jest coraz bardziej skomplikowana, a my nie raz wspominamy stare czasy chcąc się do nich najchętniej teleportować. Każdy ma na to inny sposób, jedn czytaj więcej »

 

Alkoholizm – problem, o którym się nie mówi

Uzależnienie od alkoholu w naszym kraju jest dość często obserwowane nawet w tzw. porządnych rodzinach. Bardzo wiele osób męczy się z powodu tego, że ich bliscy regularnie piją i są nietrzeźwi przez większość dnia. Ponieważ najczęściej wraz z upojeniem alkoholowym pojawia się agresja, problem staje się bardzo krzywdzący dla rodziny i przyjaciół osoby pijącej. Wszystko utrudnia fakt, że członkowie rodziny rzadko zgłaszają sytuację odpowiednim służbom i bardzo dużo ukrywają, zamiast działać. Gdy w takiej sytuacji znajdzie się żona alkoholika pomoc rodzinie może być udzielona tylko za jej zgodą – niestety często kobieta nie chce przyznać się przed nikim do swoich kłopotów z agresywnym i awanturującym się mężem. Niekiedy konieczna bywa interwencja kogoś z zewnątrz, ale musi być dokonana mądrze, bo nagłe wtargnięcie do domu np. policji podczas trwania jakiejś awantury niekoniecznie musi skończyć się dobrze.

Chęć pomocy https://izyss.pl/oferta/dzieci-oferta/eeg-biofeedback undefined

Gdy chęć takiej wizyty zgłosi żona alkoholika pomoc ma duże szanse na powodzenie, najczęściej bowiem oznacza to, że rodzina świadoma jest powagi problemu i gotowa na współpracę ze specjalistą. Nieraz wystarczy zgłosić się do stosownej poradni, bo pierwszym krokiem w walce z nałogiem jest przyznanie się przed sobą do uzależnienia. Niektórym może pomóc dołączenie do towarzystwa AA (Anonimowych Alkoholików), inni mogą chcieć leczyć się z problemu przy stałym wsparciu specjalisty – psychologa. W większości przypadków udaje się wygrać z alkoholizmem, jeśli osoba podejmująca leczenie znajdzie w sobie odpowiednią siłę woli.